Reklama

Choć rok szkolny dopiero się rozpoczął, uczniowie z niecierpliwością czekają na Boże Narodzenie. Tym razem nie chodzi o św. Mikołaja i prezenty. Dzieci cieszą się na ponad dwa tygodnie wolnego.

Reklama

Przerwa świąteczna 2024/2025. Nawet 2 tygodnie wolnego

W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie będą cieszyć się wyjątkowo długą przerwą zimową. Zgodnie z kalendarzem ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przerwa rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 31 grudnia 2024 roku. W wielu szkołach dyrekcja zapowiedziała jeszcze dłuższą przerwę. Dzięki małym modyfikacjom dzieci będą odpoczywać przez dwa tygodnie. Ostatnim dniem zajęć przed świętami Bożego Narodzenia będzie piątek, 20 grudnia. W wielu szkołach powrót uczniów zaplanowany jest dopiero na 2025 rok.

Powrót do szkoły po przerwie świątecznej

W wielu szkołach przerwa zostanie wydłużona, ponieważ placówki dysponują pulą dodatkowych dni wolnych, które można rozplanować w ciągu roku. Nowy Rok, który przypada w środę, zostanie połączony z tzw. dniami dyrektorskimi, co oznacza, że uczniowie nie będą musieli wracać do szkół 2 i 3 stycznia. Dodatkowo 6 stycznia obchodzimy Święto Trzech Króli, które jest dniem wolnym od pracy (wypada w poniedziałek). Uczniowie wrócą do szkół dopiero we wtorek, 7 stycznia. Łącznie daje to dwa tygodnie i jeden dzień wolnego.

Ferie zimowe 2025 – kiedy wypadają?

Choć uczniów czeka długa przerwa świąteczna, nie zapominajmy o feriach zimowych, których terminy zostały już ogłoszone. Zimowa przerwa tradycyjnie odbywa się w różnych terminach w zależności od województwa.

  • 20 stycznia - 2 lutego 2025 r.: to wtedy ferie rozpoczną uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego;
  • 27 stycznia - 9 lutego 2025 r.: odpoczywać będą uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego;
  • 3 lutego - 16 lutego 2025 r.: przerwa dla uczniów z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego;
  • 17 lutego - 2 marca 2025 r.: ferie dla uczniów z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Źródło: Portal Samorządowy

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama