Kompletowanie wyprawki niemowlęcej. Patenty na przemyślane zakupy
To jeden z przyjemniejszych momentów w ciąży. Wicie gniazda, obmyślanie planu pokoju, kupowanie ubranek i akcesoriów dla maluszka. Jak zrobić to z głową, a jednocześnie nie zgubić tej niezwykłej magii? Podpowiadamy!
Kocyki, słodkie ubranka, malutkie skarpetki, śliczne bodziaki. Do tego delikatna pościel, mnóstwo zabawek, książeczki, wanienka, kosmetyki, dekoracje pokoju, wózek, fotelik… Moglibyśmy tak wymieniać jeszcze trochę. Lista rzeczy, które powinny znaleźć się w wyprawce, jest długa. I chociaż same zakupy dla większości młodych mam są ogromną przyjemnością, to warto już na wstępie ustalić sobie pewne zasady i działać zgodnie z nimi. Oto pięć najważniejszych patentów, o których powinnaś pamiętać, kompletując wyprawkę dla maluszka.
Zrób listę
To podstawa. Dzięki temu zaplanujesz zakupy, podzielisz wszystko na kategorie i co najważniejsze – nie pogubisz się w natłoku różnych obowiązków i burzy hormonów. W sieci jest mnóstwo gotowych list do druku, które ułatwią ci skompletowanie całej wyprawki. Możesz zrobić ją również sama, by była dopasowana do twoich indywidualnych potrzeb. Jakie kategorie powinny pojawić się na liście? Nie zapomnij o ubrankach, akcesoriach do karmienia (butelkach, laktatorze, szczotkach do czyszczenia, podgrzewaczach), kosmetykach, rzeczach niezbędnych do snu (łóżeczku, pościeli, kocykach), akcesoriach do kąpieli, przewijania, a także o dodatkach i dekoracjach do pokoju.
Dobrze przygotowana lista to połowa sukcesu. I chociaż wiemy, że w sklepie trudno jest się powstrzymać przed kupieniem jeszcze jednych najsłodszych bodziaków, to jesteśmy przekonani, że taka wyprawkowa lista usystematyzuje zakupy.
Wybierz odpowiedni sklep
Najlepiej taki, w którym znajdziesz duży asortyment, przystępne ceny i jakościowe produkty.
Wprawdzie nie ma chyba jednego sklepu, gdzie udałoby się kupić wszystkie niezbędne elementy wyprawki dla maluszka, ale warto szukać takich rozwiązań, które zoptymalizują zakupowe wojaże. Kosmetyki, niektóre zabawki, a także akcesoria do karmienia kupisz m.in. w Rossmannie.
Postaw na jakość, a nie ilość
Zarówno w kwestii ubrań, jak i zabawek czy akcesoriów. Tę samą zasadę przyjmij przy wyborze kosmetyków. Dlaczego? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że niemowlę nie potrzebuje zbyt wielu produktów. Wystarczy mu żel do mycia, chusteczki nawilżane, krem do twarzy, emulsja do ciała (jeśli skóra jest sucha) i krem podpieluszkowy na ewentualne odparzenia.
Szukaj produktów sprawdzonych, rekomendowanych przez inne mamy, z certyfikatami. Wybieraj kosmetyki, które są delikatne i mają dobry skład. Odwiedzając Rossmanna, zwróć uwagę na markę Babydream.
Żel do mycia i szampon z rumiankiem i pantenolem Babydream Sensitive idealnie sprawdzi się do mycia. Kosmetyk uprzyjemni wam wieczorną rutynę, sprawiając, że delikatna skóra dziecka będzie nie tylko czysta i nawilżana, lecz także zrelaksowana. Produkt jest naturalny, delikatny i łagodny dla skóry.
A co z kremem do twarzy? Krem do twarzy z masłem shea i pantenolem Babydream Sensitive to idealny wybór. Sprawdzi się szczególnie jesienią, zimą i wiosną. Doskonale chroni skórę i ją nawilża. Z łatwością go zaaplikujesz, a sam produkt szybko się wchłonie. W składzie znajdziemy masło shea i olej migdałowy, które są przyjazne dla skóry maluszka i zapewniają delikatną pielęgnację.
Wyprawkowym must-have są też chusteczki nawilżane. Sprawdzą się do higieny, kąpieli na sucho, a także podczas spacerów czy rozszerzania diety. Doskonałym wyborem, rekomendowanym przez wielu rodziców, są chusteczki Babydream, posiadające w składzie aż 99% wody. W opakowaniu czeka na ciebie i twoje dziecko 60 sztuk, które są biodegradowalne, nie zawierają plastiku i kompozycji zapachowych, mają też naturalne dla skóry pH.
Jeśli twoje dziecko zmaga się z odparzeniem, to warto zastosować krem – najlepiej z tlenkiem cynku i pantenolem. Dlaczego? Tlenek cynku chroni przed wilgocią, pantenol zaś wspomaga gojenie ran. Wybierz sprawdzony i polecany krem, np. krem na odparzenia Babydream Extra Sensitive. Produkt wspiera szybką regenerację podrażnionej i zaczerwienionej skóry pod pieluszką.
Zachowaj umiar
Wiemy, to będzie najtrudniejsze. Kompletowanie wyprawki, a więc wicie gniazda, to nie tylko czynność fizyczna. To też w dużej mierze kumulacja różnych emocji i burzy hormonów. Każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Martwi się porodem, a także tym, czy dobrze przygotowała się do nowej roli.
Pamiętaj jednak, że twój noworodek będzie rósł bardzo szybko. Ubranka, które kupisz mu na start, będą za małe za jakiś miesiąc, czasem dwa. To dlatego nie przesadzaj z ilością ubrań, bo rotacja w szafie jeszcze pozwoli ci na niczym nieskrępowane zakupowe szaleństwo.
To tylko niektóre z wyprawkowych rad. Ciesz się czasem ciąży, pozwól sobie na lekkie zakupowe szaleństwo, a ulubione i sentymentalne rzeczy lub ubranka dziecka zachowaj w specjalnym pudełku wspomnień i zatrzymaj je dla siebie na zawsze. To co, gotowa na zakupy?
Materiał promocyjny marki Rossmann