Reklama

Chodzi oczywiście o przytulankę kapibarę, uwielbianą przez dzieci już od zeszłego sezonu i obecną dosłownie wszędzie − na straganach nad morzem, w górach i wszystkich turystycznych miejscowościach. Wiele wskazuje na to, że ta miękka i urocza pluszowa zabawka po prostu nie ma sobie równych i pozostanie przebojem także na lato 2025. Rodzice, uważajcie na ceny kapibar, bo już wkrótce mogą drastycznie wzrosnąć.

Reklama

Dlaczego dzieci kochają kapibary?

Pluszowa kapibara wzorowana jest na największym gryzoniu na świecie. Może mieć różne rozmiary: od małych do całkiem sporych, często do nawet 30-50 cm wysokości. Najczęściej jest brązowa lub beżowa, z jaśniejszym brzuchem. Szyje się ją z miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny, dzięki czemu dzieci kochają się do niej przytulać. Kapibara ma okrągłą głowę z małymi, okrągłymi uszami, czarne lub ciemne oczy, mały nosek i uśmiechnięte usta. Do tego urocze małe łapki. Niektóre modele sprzedawane są w komplecie z charakterystycznym zielonym plecaczkiem w kształcie żółwia.

Skąd ten żółw? Takie połączenie nawiązuje do naturalnego zachowania kapibar – te duże gryzonie często w naturze noszą na grzbiecie mniejsze zwierzęta, w tym żółwie. Duża kapibara z malutkim żółwiem na plecach przyciąga dzieci, bo wygląda śmiesznie, ale może też kojarzyć się z przyjaźnią, opieką i harmonią między różnymi gatunkami. Kapibara, jako zwierzę spokojne i towarzyskie, jest postrzegana jako symbol troski i bezpieczeństwa.

Uwaga: zielony plecaczek dziecko może zdjąć z kapibary i założyć na siebie.

kapibara
Maskotka kapibara, fot. Allegro

W sklepach pojawiają się też przeróżne wariacje na temat kapibar: kapibara w bluzie z kapturem, kapibara z kubkiem gorącej czekolady, kapibara na rzep na rękę, minikapibary itp.

Ciekawostka: kapibary często pojawiają się w memach, na zdjęciach i filmach na platformach takich jak Instagram, TikTok czy Reddit. Ich przyjazny wygląd i spokojny charakter sprawiają, że są chętnie pokazywane jako symbol relaksu, harmonii, czegoś uroczego i śmiesznego.

Ile kosztuje przytulanka kapibara?

Ceny maskotek kapibar mogą się różnić w zależności od rozmiaru, jakości wykonania, producenta oraz miejsca zakupu. Średnio przytulanki kapibary w Polsce kosztują od około 50 do 150 złotych. Mniejsze lub bardziej standardowe wersje mogą być tańsze, natomiast większe lub wykonane z wysokiej jakości materiałów mogą kosztować więcej. Jeśli macie czas albo robicie zakupy z wyprzedzeniem, warto posprawdzać i porównać oferty w sklepach internetowych, sklepach z zabawkami lub na platformach typu Allegro, OLX czy w sklepach stacjonarnych. W sezonie wakacyjnym ceny kapibar na obleganych stoiskach w turystycznych miejscowościach mogą być o wiele wyższe i sięgnąć nawet 200 zł.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama