Na ten dzień maturzyści i ich bliscy czekali od bardzo dawna. Gdy w maju opuszczali sale egzaminacyjne, mogli jedynie domyślać się, że poszło im: bardzo dobrze, tak sobie lub nie najlepiej… Większość z nich z pewnością wie już, jak naprawdę poszło im na maturze. Już dziś mogą też odebrać swoje świadectwo maturalne z sekretariatu szkoły.

Reklama

Wyniki matur 2024: jak poszło maturzystom?

Ogólnopolskie wyniki matur CKE opublikowała półtorej godziny po wynikach indywidualnych, do których dostęp mieli jedynie uczniowie.

Okazało się, że majowe egzaminy zdało 84,1 proc. uczniów. Tegorocznym maturzystom poszło tylko nieco gorzej niż ubiegłorocznym — w 2023 roku maturę zdało 84,4 proc.

Łącznie egzamin dojrzałości zdawało 245 966 uczniów z polskim obywatelstwem. Wśród tych, którzy nie zdali, 10,4 proc. ma prawo do poprawki. 5,5 proc. maturzystów – nie zdało matury.

Matury lepiej poszły w liceach niż technikach

Maturę zdało 88,6 proc. uczniów liceów. 7,6 proc. pozostałych ma prawo do poprawki, nie zdało 3,8 proc.

Zobacz także

Jeśli chodzi o uczniów techników – maturę zdało 78,1 proc. uczniów. Prawo do poprawki ma 14,5 proc. uczniów, a 7,4 proc. nie zdało egzaminu dojrzałości.

Najgorzej poszło maturzystom ze szkół branżowych II stopnia. Spośród nich zdało 17,4 proc. Prawo do poprawki ma 26,7 proc. uczniów, 55,9 proc. matury nie zdało…

Wyniki matur: z polskiego, matematyki, języka obcego

Tegorocznym maturzystom egzamin z języka polskiego poszedł lepiej niż z matematyki.

Najlepiej wypadł egzamin pisemny z języka obcego – zdało go aż 96 proc. uczniów.

Egzamin pisemny z polskiego zdało 95 proc. uczniów. Pisemny egzamin z matematyki – 89 proc.

Okazuje się, że egzaminy ustne poszły lepiej niż pisemne.

Z języka polskiego zdało go 99,1 proc. uczniów liceów i 98,2 proc. uczniów techników. Jeśli chodzi o egzamin ustny z języka obcego – zdało go 98,9 proc. uczniów liceów i 97,5 proc. uczniów techników.

Źródło: Centralna Komisja Egzaminacyjna

Piszemy też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama