Jako rodzice dzieci, które przystępują do Komunii, wielu z nas pamięta, że zostaliśmy obdarowani gotówką w kopercie. Współcześnie na popularności zyskują pieniądze, których dziecko nie może wziąć do ręki.

Reklama

Koperta z pieniędzmi: koniec długiej tradycji?

Wielu chrzestnych rezygnuje z wręczenia ozdobnej koperty z pieniędzmi na rzecz przelewu bankowego na specjalnie utworzone konto. Podczas gdy jedni zasilają takie konto jednorazowo, za to wysoką kwotą – inni zobowiązują się do wpłacania niższych, lecz regularnie zasilających rachunek bankowy środków pieniężnych.

Każdy gość przyjęcia komunijnego – zamiast koperty czy prezentu rzeczowego – również może przelać pieniądze na konto dziecka, które już funkcjonuje pod potoczną nazwą „komunijne konto oszczędnościowe”.

Prezenty na komunię: tylko w formie bezgotówkowej?

Choć trudno sobie to wyobrazić, może dojść do sytuacji, że dziecko z okazji komunii otrzyma wyłącznie pieniądze na internetowe konto bankowe. Żadnych rowerów, hulajnóg elektrycznych, smartfonów, konsoli. Żadnych medalików, pamiątkowych wydań Biblii czy albumów na zdjęcia. Jedynie mniej lub bardziej zasobne konto internetowe.

Źródło: Onet

Zobacz także

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama